#Bezpieczeństwo w sieci

W dniu 10 czerwca odbyła się konferencja organizowana przez hasztag#Trecom i hasztag#Cisco, dotyczącą hasztag#bezpieczeństwa w sieci. Została otwarta przez Przemysława Kanię, Dyrektora Generalnego hasztag#Cisco w Polsce i Roberta Zarebę, współzałożyciela grupy hasztag#Trecom. Na niej hasztag#Trecom zorganizował warsztaty, w ramach których podzieliliśmy się z naszymi Klientami doświadczeniami zdobytymi podczas planowania, budowy i uruchamiania operacyjnego centrum bezpieczeństwa hasztag#SOC Trecom.

Zaprezentowaliśmy również technologie Cisco Security, których komplementarność ma kluczowe znaczenie dla skuteczności i wydajności SOC. Wspólnie z CISCO wypracowaliśmy model współpracy, który umożliwia oferowanie technologii Umbrella, AMP, StealtchWatch, Firepower do systemów monitorowanych i zarządzanych przez zespół SOC Trecom. W ten sposób, przez połączenie usług i systemów, możemy dostarczać wartość, jaką daje bezpieczeństwo. CISCO od dekad dostarcza technologie, które stały się krwiobiegiem większości organizacji na świecie. Jednym z najważniejszych aspektów oferty Cisco Security jest jej komplementarność i kompleksowość. Aspekt ten jest szczególnie istotny w działaniach SOC. Połączone systemy bezpieczeństwa sieci, punktów końcowych oraz threat inteligence umożliwiają efektywne wykrywanie zagrożeń i dostarczają kontekstu niezbędnego w analizie i reakcji na incydenty.

Trecom od ponad dwóch dekad dostarcza swoim partnerom biznesowym najnowocześniejsze technologie IT.  W tym czasie wykształciliśmy pokolenie najlepszych inżynierów i zbudowaliśmy najsilniejszą firmę integracyjną na polskim rynku. Teraz naszym marzeniem i obowiązkiem jest zapewnienie naszym klientom bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa nie tylko w tym technicznym wymiarze. Chcemy dostarczać pewność, spokój i wolność od trosk. Dlatego w 2018 r. podjęliśmy decyzję o zbudowaniu Operacyjnego Centrum Bezpieczeństwa Trecom. Organizacji, której misją jest nieustanne monitorowanie, przeciwdziałanie, wykrywanie i reagowanie na incydenty bezpieczeństwa.

SOC Trecom to jednostka zbudowana na solidnych podstawach (NOC) wsparta siłą Trecom:

  • najlepsi partnerzy technologiczni,
  • najlepsze zasoby techniczne,
  • największa infrastruktura.

SOC Trecom to przejrzysta oferta usług, w tym usług Cisco, zbudowana na bazie jasno zdefiniowanych zdolności operacyjnych. Oferta jest dostosowana do potrzeb dużych i małych organizacji. Do dyspozycji naszych Klientów oddajemy siłę ludzi, procesów i technologii Trecom.

Pozostałe aktualności

6 listopada, 2021

Cisco AMP for Endpoints cz.2

W tym odcinku skupimy się na możliwościach zapobiegania, wykrywania oraz reagowania na wykryte zagrożenia.

6 listopada, 2021

Cisco AMP for Endpoints cz.1

Cisco AMP czyli moc analityki w chmurze, jako zaawansowana prewencja ale także nieprzerwany monitoring klasy EDR. W tym odcinku opowiemy czym […]

14 września, 2020

Umbrella cz.5 – Raporty i analityka

W piątym, ostatnim już odcinku naszego cyklu o produkcie Cisco Umbrella opowiemy o modułach tworzenia raportów oraz o narzędziu rozbudowanym […]

19 sierpnia, 2020

Umbrella cz.4 – Dashbord

Część czwarta naszego cyklu o produkcie #Cisco #Umbrella opowiada o funkcjach zarządzania i wyglądzie Dashbordu produktu.

Zobacz wszystkie...